В процес 78 Приключени 1033

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Ул. Асен Карастоянов- тежък трафик

Начало
11.01.2022
ID:
1370

Здравейте, обръщам се към вас с проблема за трафика на ул. Асен Карастоянов по време на училищната учебна година. Тъй като родителите взимат децата си с автомобили особено в зимния сезон когато вали и е студено, придвижването по улицата става невъзможно за два автомобила. Допълнително усложнява обстановката и хранителния супермаркет по надолу по улицата посока градския плаж. За нас живущите на ул. Асен Карастоянов ситуацията е неприятна и смятаме че най- справедливото решение е улицата да стане еднопосочна, по пример на съседната ул. Любен Каравелов ( между ОУ " Петко Каравелов' и болницата). Вярваме че ще обърнете внимание на проблема. С уважение.

Статус:  В процес

проблем с движението на ул. Велико Търново

Начало
02.01.2022
ID:
1354

Кога ще предприемете мерки по-организация на движението на ул. Велико Търново и специално на кръстовището с ул. Гоце Делчев. Липсва знак за забранено спиране и паркиране на ул. Велико Търново и колите буквално запушват едната лента за движение. Тротоарите на тази улица можеше да се направят по-тесни за да има място и за паркиране на коли и за нормално движение на улицата. Същата е и ситуацията и на ул. Гоце Делчев... Кога ще има патрулиращи екипи от общината, които да минават и да глобяват нарушителите, тъй като е ясно, че патрулните екипи на КАТ не могат или не искат да си свършат работата?

Статус:  В процес

Паспортна служба

Начало
23.12.2021
ID:
1345

Здравейте! Днес подадох документи за подновяване на задграничен паспорт. Скарах се с голяма част от чакащите там понеже няма никаква организация на чакащите хора. Имам няколко предложения, които биха подобрили организацията. 1. Да инсталирате машина за номерца, така хората ще си теглят номер и ще се избегнат пререждания и пререкания 2. Поставете прегради, които да карат хората да се нареждат на опашка и да се избегне пререждането 3. Обявете определени часове само за получаване на готовите документи - например от 10 до 11 гишетата да работят само за получаване на документи. Така получавашите няма да чакат дълго за получаването и подателите няма да чакат по-дълго, понеже са непрестанно пререждани от получатели. Ако това е обявено в раб време, хората ще знаят и планират кога да дойдат.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

проект кучешки парк

Начало
02.12.2021
ID:
1306

Този град спешно се нуждае от кучешки парк (дори два). Ограда и две врати трябват за направата на такъв парк, няма да има нужда от европроект. Няма да струва милиони, дори и десетки хиляди няма да струва. Искам отговор, това кога ще стане, в този град има много домашни любимци, които имат нужда от този парк. Моят любимец изпълнява всички изисквания и пак нищо не му се връща, само крещящи общинарки, че било пуснато от повода за 10 минути в парка да играе на пръчка. ами в града като няма адекватни места където да го заведа и да играем, ще го пускам в парковете със споделено ползване. моля за бърз и адекватен отговор

Статус:  В процес

Опасна пешеходна пътека

Начало
26.11.2021
ID:
1292

Отправям молба и призив да се вземат навременни мерки за обезопасяване на пешеходната пътека на кръстовището на ул. "княз Борис I" с ул. "Градешница" и ул. "Първомайска"! Ежедневно се шофира с много висока скорост, ежедневно там пресичат стотици деца и възрастни хора, майки с колички и многократно ставам свидетел на ситуации, в които "на косъм" се разминават инциденти, някои от които могат да завършат и трагично (лично аз преди броени дни се разминах от подобна ситуация на косъм). МОЛЯ, вземете навременни мерки, особено сега, когато кръстовището е разкопано и има ремонтни дейности и е особено подходящо да се изгради "легнал полицай". Нека повод за тези мерки не стане отнет човешки живот, а това да бъде този и други подобни сигнали от жителите на Асеновград!!!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Пешеходен светофар

Начало
17.11.2021
ID:
1272

Предлагам до се постави пешеходен светофар на пешеходната пътека пред така наречената Конска чешма! В пиковите часове е невъзможно пресичането, както и през другото време е много опасно да се пресича там, поради скоростното шофиране! Благодаря ви!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Регулиране на светофар

Начало
05.11.2021
ID:
1242

Бих искала да направя предложение да се регулира светофара до площад Зъбчето, на ул. Цар Асен II в Асеновград. На пръв поглед кръстовището е сложно, защото работи с двойни светофари от едната страна. При движение от центъра на града към периферията не се разбира ясно цифрата на брояча на зеления цвят и това затруднява преценката на водача на МПС. Да се забрани спирането на коли в близост до кръстовището в посока към околвръстния път на града. Да се удължи времето за движещи се направо, за да имат повече време, да се изтеглят колите сутрин, тези които завиват наляво да имат повече време, а не да се трупат и да бързат да излязат от кръстовището по най-бързия начин. Освен това там няма допълнтелни светлини, за да се виждат пешеходните пътеки. Разходете се и вижте сами.

Статус:  В процес

Пешеходна пътека на високорисков пътен участък

Начало
28.10.2021
ID:
1231

Пешеходната пътека до кръстовището на ул. "княз Борис I" с ул. "Градешница" и ул. "Първомайска", е вероятно една от най-опасните в града. Причина за това е сравнително правата отсечка от светофара на "Зъбчето" до "месокомбината" и околовръстния път – шофирането със превишена и несъобразена скорост е нещо обичайно и неведнъж животът на пресичащите там е бил застрашаван, а автомобилите (а и тежкотоварни превозни средства) едва са успявали да спрат на сантиметри от хора. Предлагам да се изградят изкуствени неравности (тип "легнал полицай" от асфалт, а не тип "кръгъл ограничител на скоростта" с далеч по-малка устойчивост във времето, както може да се види в близост до ОУ "Петко Каравелов"), които трайно да убият скоростта, преди някой да е пострадал тежко. Призовавам за своевременни мерки!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Поставяне на предпазна ограда

Начало
24.09.2021
ID:
1151

Здравейте, моето предложение към васе е да се постави някакъв тип предпазна разделителна ограда на ул. "Васил Левски" от автогарата до колелото на Лидъл за да се спре безразборното пресичане на пешеходци.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Поставяне на предпазна ограда

Начало
24.09.2021
ID:
1150

Здравейте, Искам да направя предложение да се удължи предпазната ограда на светофара на Зъбчето, така че от там да не може да минава кола, видно от снимката коли излизат по всяко време от тротоара дори подават сигнал на пешеходците да се преместят, защото им пречат, пълен абсурд. Би било добре да се поставят и камери на въпросното кръстовище, защото много често там има големи предпоставки за ПТП.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител