В процес 49 Приключени 1719

Сигнал №997

Бездомни кучета

Начало
18.07.2021
ID:
997

Безстопанствени кучета

Подаден от: Бисер Кощуров

Място/адрес: Кв. Долни Воден ул. Къпина

Описание: Здравейте! Цялата махала сме подложени на голям тормоз от бездомни кучета. Около 4 големи и 3 малки са. Неможе да се спи от тях, а сме и с малки деца. Моля молбата ни да бъде удовлетворена.


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 02.08.202116:22
    Уважаеми г-н Кощуров, общинската администрация на Асеновград изпълнява Програма за овладяване популацията на безстопанствените кучета на територията на общината, като се стреми да осигури здравословна и безопасна среда на живущите. Изпълнявайки Закона за ветеринарно-медицинската дейност (ЗВМД), кучетата се кастрират, ваксинират, маркират, обезпаразитяват и пускат по местата на залавянето им. Съгласно чл.48 от Закона за защита на животните (ЗЗЖ), „не се допуска връщането на кучета в дворове на детски ясли и градини, училища, болници и в близост до площадки за игра на деца, автомагистрали и летища“. Към настоящия момент община Асеновград няма изграден приют и кучетата ще бъдат върнати обратно на мястото на залавянето им.
  • 19.07.202116:48
    Уважаеми г-н Кощуров, при следващ улов на безстопанствени кучета, през август, адресът ще бъде посетен и агресивните кучета - уловени.
  • 19.07.202109:48
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали