В процес 193 Приключени 2657

Сигнал №888

ПИСМО в отговор на сигнал с Вх.№ 667/23.02.2021г

Начало
10.06.2021
ID:
888

Друго

Подаден от: Костадин Маргаритов

Място/адрес: ул."Хан Аспарух" 13, вх.В

Описание: Уважаеми г-н Кмете, уважаеми г-н Главен архитект, отправям този сигнал във връзка с Ваш отговор на Сигнал №667 от 02.06.2021г. Сигнала е пуснат от нашия Домоуправител и касае изпълнението на тротоарно пространство по ул."Хан Аспарух" от страна на Строителна фирма "Златанов". Моите уважения, но в крайния отговор спрямо нашия сигнал посочвате, че след корекцията от страна на Строителя, тротоарната настилка отговаря на нормативната уредба, което не кореспондира напълно с истината. Този тротоар и тротоарна настилка, изпълнени по този начин, представляващи пешеходно пространство в градска среда, въобще не отговарят на изискванията на чл.8 от НАРЕДБА № РД-02-20-2 от 26 януари 2021 г., указваща максимално допустимите наклони за изпълнение на тротоарните ивици (пространства).


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 09.09.202115:23
    Уважаеми г-н Маргаритов, първоначалната Ви жалба касае сериозно разминаване на нивата при съществуващия тротоар и новия участък от него. В жалбата се посочва също, че има разминаване, спрямо съществуващия тротоар, а наклоните на новоизградения са прекалено стръмни и опасни. С последващия, от страна на общинската администрация отговор Ви уведомяваме, че нивата на новия тротоар са съобразени със съществуващия.
  • 11.06.202108:39
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали