В процес 44 Приключени 1506

Сигнал №744

Залавяне на безстопанствено куче

Начало
02.04.2021
ID:
744

Въпрос

Подаден от: Христина Стоянова

Място/адрес: Асеновград

Описание: Здравейте, Свързвам се с вас, ако имате възможност да ми съдействате или поне да ме насочите към някого. Искам да заловя едно бездомно куче, голямо, но в никакъв случай агресивно. Страхливо е, от няколко месеца се опитвам, но без резултат. Кучето е с ушна марка. Смятам да му оправя документите, предполагам има процедура и да го прехвърля на свое име и прибера, Кучето е доста голямо, не е агресивно, но заради размера си (тип каракачанка) съм сигурна, че ще бъде в по-голяма безопасност прибрано, както и по-спокойно за жителите на квартала. Предполагам че общината работи с приют, а този приют разполага с ловци, не ми е напълно ясно, но ако има вариант за съдействие от ваша страна, бих била много благодарна! Ако пък не, бих се радвала да ме насочите към някаква организация.


Статус: Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

История на промените

  • 19.04.202116:13
    Уважаема г-жо Стоянова, уведомяваме Ви, че следващият улов на кучета ще се извърши на 27.04.21 г. от служители на ОП “Зооветеринарен комплекс“ – Пловдив, съвместно със служител на община Асеновград. Ще се опитаме да изпълним молбата Ви, като заловим и Ви предадем въпросното куче, както и ветеринарно-медицинския му паспорт. Надяваме се гражданите на Асеновград да вземат пример от Вас и повече хора да пожелаят да осиновят бездомно животно и да му осигурят дом и грижа.
  • 02.04.202114:03
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали