В процес 196 Приключени 2657

Сигнал №524

Бездомни кучета

Начало
01.12.2020
ID:
524

Безстопанствени кучета

Място/адрес: Драгоман

Описание: На 01.12.20г. Бях нападната от глутница кучета ,който ми дърпаха и взеха чантата ,лаеха по мен и ме подгониха. Бих искала да сигнализирам че са доста опасни и агресивни. Бих помолила за вашето адекватно решение,преди да се е случило нещо лошо. С уважение!


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 15.12.202022:08
    Уважаема г-жо Христева, при получен сигнал за безстопанствено животно, същият се записва и при следващ улов се предоставя на екипите за улов на безстопанствени кучета. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от Закона за защита на животните (ЗЗЖ), след залавяне кучетата се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс, маркират се с ушна марка и се връщат по местата, откъдето са заловени. Когато кучето е агресивно към хора или животни се улавя и настанява в най–близкия общински приют. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград е прекратен за неопределено време. При следващ улов сигналът Ви ще бъде предаден, а агресивните кучета - уловени и настанени в общински приют- Пловдив.
  • 02.12.202010:22
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали