В процес 52 Приключени 429

Сигнал №509

Безстопанствени кучета

Начало
18.11.2020
ID:
509

Безстопанствени кучета

Подаден от: Радка Маринова

Място/адрес: Ул.,, Александър Стамболийски "

Описание: На ул.,, Александър Стамболийски " в участъка от ОУ, Петко Каравелов" до кръговото на ТМаркет постоянно се разхожда глутница от кучета, които лаят по хората и се надпреварват с колите. На главната улица освен това от месеци няма улично осветление.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 30.11.202016:21
    Уважаема г-жо Маринова, уведомяваме Ви, че при получен сигнал за безстопанствено животно, същият се записва и при следващ улов се предоставя на екипите за улов на безстопанствени кучета. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от Закона за защита на животните (ЗЗЖ), след залавяне, кучетата се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс. Маркират се с ушна марка и се връщат по местата, откъдето са заловени. Когато кучето е агресивно към хора или животни се улавя и настанява в най–близкия общински приют. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград е прекратен за неопределено време. При следващ улов сигналът Ви ще бъде предаден.
  • 24.11.202016:46
    Уважаема г-жо Маринова, уведомяваме Ви, че наш екип е бил на посочения от Вас адрес. Имаше авария в захранващ кабел на уличното осветление в този участък. Отстранена е и осветлението вече работи.
  • 19.11.202016:09
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали