В процес 52 Приключени 429

Сигнал №502

Безстопанствени кучета на кв.Запад

Начало
16.11.2020
ID:
502

Безстопанствени кучета

Подаден от: Невена Илиева

Място/адрес: Асеновград,кв.Запад,спирката до филиала на ДГ Зорница

Описание: Здравейте, Моля да бъдат взети мерки относно безстопанствените кучета на кв.Запад,до филиала на ДГ Зорница най -вече.Всяка сутрин треперейки минавам от там със сина ми, за да го заведа на градина.Кучетата са агресивни и нападат.Само към мен са били агресивни три пъти за две седмици,а съм била свидетел и съм се опитвала да ги разгоня неколкократно когато са нападали други пешеходци. Моля да бъдат взети навременно мерки.


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 30.11.202016:25
    Уважаема г-жо Илиева, уведомяваме Ви, че при получен сигнал за безстопанствено животно, същият се записва и при следващ улов се предоставя на екипите за улов на безстопанствени кучета. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от Закона за защита на животните (ЗЗЖ), след залавяне, кучетата се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс. Маркират се с ушна марка и се връщат по местата, откъдето са заловени. Когато кучето е агресивно към хора или животни се улавя и настанява в най–близкия общински приют. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград е прекратен за неопределено време. При следващ улов сигналът Ви ще бъде предаден.
  • 16.11.202008:58
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали