В процес 52 Приключени 429

Сигнал №474

Агресивно безстопанствено куче

Начало
26.10.2020
ID:
474

Безстопанствени кучета

Подаден от: Марина Георгиева

Място/адрес: Асеновград

Описание: На 24.10.2020 в групата "За по- добър живот в Асеновград" бе пуснат пост за аграсевно куче ,което живее на ул.Съединение ,близо да мандрата на тротоара. В същият пост достатъчно на брой хора казват ,че са били ничните ми впечатление за съжаление съвпат .Моля вземете незабавни мерки ,преди да е станала беля!


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 16.11.202019:55
    Уважаема г-жо Георгиева, уведомяваме Ви, че при получен сигнал за безстопанствено животно същия се записва и при следващ улов се предоставя на екипите за улов на безстопанствени кучета. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от Закона за защита на животните (ЗЗЖ), след залавяне, кучетата се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс, маркират се с ушна марка и се връщат по местата, откъдето са заловени. Когато кучето е агресивно към хора или животни се улавя и настанява в най-близкия общински приют. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград е временно прекратен за неопределено време. При следващ улов сигналът Ви ще бъде предаден.
  • 26.10.202010:54
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали