В процес 52 Приключени 429

Сигнал №466

Кучета в близост до ОУ Петко Каравелов

Начало
13.10.2020
ID:
466

Безстопанствени кучета

Подаден от: Атанасова

Място/адрес: ул. „Александър Стамболийски“ 2, 4230 Център, Асеновград, България

Описание: Всеки ден кучетата от снимката са до павилиона за пици и дюнери в непосредствена близост до ОУ "Петко Каровелов". Често са хранени от собствениците, което не би накарало кучето да се махне от там и следващите дни. Мноого деца минават покрай тях за да стигнат до училището. Лаят и по децата. Лесно може да проверите сигнала, попитайте хората живеещи там. Трябва да охапят някое дете или възрастен, за да ги махнете от там ли? Както и кучетата до входа на магазин Lidl


Статус: Приключен
Оценка: 4 от 1 потребител

История на промените

  • 26.10.202017:03
    Здравейте! Извършена бе проверка на място от служители на отдел „Екология и околна среда”. След разговор със собственичката на павилион за дюнери и пици, намиращ се на улица „Александър Стамболийски”, в непосредствена близост до ОУ „Петко Каравелов”, се установи, че действително се хранят безпризорни котки и едно куче. На собственичката се състави предписание със срок постоянен да не се хранят безстопанствени животни, съгл. чл.6, ал.2 от Наредба за овладяване популацията на безстопанствените кучета, регламентиране регистрацията и стопанисването на домашни кучета на територията на община Асеновград. При неспазване, ще бъдат предприети административни санкции, съгласно горецитираната наредба.
  • 13.10.202010:19
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали