В процес 49 Приключени 1719

Сигнал №458

Силна миризма на свине в район казармата

Начало
08.10.2020
ID:
458

Отпадъци/почистване

Място/адрес: Ул. ЦАР ИВАН АСЕН 2, 126

Описание: Моля за проверка в околностите на район казармата. Често се усеща силна и неприятна миризма на свине, идваща от неопределено място. Миризмата е толкова силна, че се налага да се затворят прозорци и изключително много пречи на живущите в района.


Статус: Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

История на промените

  • 13.10.202012:16
    Здравейте! Уведомяваме Ви, че миризмата, която се усеща, е причинена от кравеферма „Асеница – 96“ ООД, находяща се в бившия стопански двор на Асеновград. Фермата е регистрирана като животновъден обект по чл.137 в Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ). Отглеждат се над 400 броя животни. Почистване на оборите се извършва ежедневно, вследствие на което се усеща миризмата, и това няма как да бъде избегнато. Контрол за спазване на ветеринарно-медицинските изисквания при отглеждането на животните може да осъществява единствено БАБХ и нейните областни дирекции. Община Асеновград изпрати сигнала Ви по компетентност до ОДБХ - Пловдив.
  • 08.10.202011:48
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали