В процес 49 Приключени 1719

Сигнал №457

Предложение

Начало
07.10.2020
ID:
457

Предложение

Място/адрес: Гр. Асеновград

Описание: В Асеновград през 2008г. бяха номерирани леките гаражни клетки и от тогава за тях се плаща такса в общината. Но самата номерация бе осъществена в заварено положение на гаражите - те са изградени от различен материал и са с различна площ. А месечният наем е еднакъв за всички. Освен това на много места в града те са в окаяно състояние - ръждясали, пропадащи, изгнили, което много загрозява градската среда. А тези от дърво са и лесно запалими, като един пожар би се разпространил бързо. Според мен трябва да бъдат премахнати съществуващите към момента гаражни клетки и впоследствие на техните места общината да постави нови - стабилни (от метал) и с еднаква площ. Помислете по този въпрос - знам, че ще са нужни средства, но смятам че би било добре с оглед придаването европейски вид на Асеновград.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 16.11.202015:48
    Здравейте! Най-добрият момент за премахване на метални гаражи в Асеновград беше стартирането на проекта за облагородяване на квартал "Запад" преди няколко години. Имало е възможност след премахването да се оформят множество паркоместа, които да бъдат ползвани от всички граждани. Това е бил и подходящият момент за премахването на метални и неметални съоръжения на територията на целия град. В предходния мандат на управление на Асеновград е било взето решение всички гаражни клетки да бъдат оставени и да продължат да се ползват. Същите са нанесени в разработения проект. Към момента изпълнението на втората част от проекта в квартал "Запад" продължава по зададените параметри.
  • 07.10.202014:29
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали