В процес 52 Приключени 429

Сигнал №452

Опасни кучета

Начало
02.10.2020
ID:
452

Безстопанствени кучета

Подаден от: Мирослава

Място/адрес: ул. „Сливница“ 23, 4230 Център, Асеновград, България

Описание: Искам да подам сигнал за кучета, които са отглеждани в двора от мъж (г-н Батуров) живеещ на ул. "Кн. Александър Батенберг" № 20 и този двор прилича на сметище, има опасност и от зарази. Мъжът разхожда най-голямото куче вързано с някаква връв, а останалите като глутница след него, някой да маркирани а други не. Тези кучета по цял ден обикалят улиците, агресивни са, лаят, гонят, скачат и многократно подгонват детето ми. Той се прибира останал без въздух и много изплашен. Моля Ви спешно да предприемете някакви действия, а не да чакаме детето ми или някой друг да бъде нахапан.


Статус: Приключен
Оценка: 2 от 1 потребител

История на промените

  • 14.10.202016:16
    Здравейте! Уведомяваме Ви, че бе извършена проверка на място от служители на отдел „Екология и околна среда”, съвместно с представител на ОДБХ – Пловдив. Установено бе, че на улица ”Александър Батенберг” №20, Димитър Батуров отглежда домашен любимец (куче) в собствен двор. Кучето има ветеринарно медицински паспорт и всички необходими ваксинации, но не е регистрирано в община Асеновград. В момента на проверката не се установи наличие на безпризорни кучета в двора на имота или извън него. На Димитър Батуров е съставено предписание в 3-дневен срок да регистрира своето куче, както и да не храни и да не събира безпризорни кучета в дома си или около него. При неизпълнение на предписанието на Димитър Батуров ще бъдат наложени административни санкции.
  • 02.10.202014:34
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали