В процес 52 Приключени 429

Сигнал №436

Бездомни кучета

Начало
25.09.2020
ID:
436

Безстопанствени кучета

Подаден от: Рая

Място/адрес: Бузлуджа 61

Описание: На Бузлуджа 61 има агресивно куче,което ежедневно се спуска на деца и възрастни хора. Моля да бъдат взети мерки възможно по-скоро,преди да е станал инцидент.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 08.10.202016:15
    Здравейте! Уведомяваме Ви, че при следваща акция по улов на безстопанствени кучета, районът около улица „Бузлуджа“ ще бъде обходен и всички агресивни безстопанствени кучета ще бъдат уловени. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от Закона за защита на животните (ЗЗЖ), след залавяне, кучетата се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс, маркират се с ушна марка и се връщат по местата, от където са заловени. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград се отлага за неопределено време. При следващ улов сигналът Ви ще бъде предаден на екипа за улов на безстопанствени животни.
  • 29.09.202016:43
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали