В процес 115 Приключени 2610

Сигнал №369

Неспазване на наредбата за тишина поради новострояща се сграда

Начало
14.08.2020
ID:
369

Нарушаване на обществения ред/шум от заведения

Подаден от: Георги Лилов

Място/адрес: ул. „Хан Аспарух“ 18, 4231 Център, Асеновград, България

Описание: На посочения адрес се извършва строеж, като строителните дейности стартират в 06:00 всяка сутрин. Понякога в почвните дни и по-късно. Подадох сигнал на телефон 112, при което се свързаха с мен от полиция Асеновград. Дежурният ми обясни че наредбата за спазване на тишина е с обхват 22:00 - 06:00 и че няма какво да направят. В точка 19 на "НАРЕДБА за опазване и поддържане на обществения ред, чистотата, строителството и околната среда на територията на Община Асеновград" е записано, че спазването на тишина е между 22.00 и 8.00 в делнични дни. Моля за съдействие.


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 17.08.202010:10
    Уважаеми г-н Лилов, уведомяваме Ви, че съгласно чл.3, т.2 от Наредба за опазване и поддържане на обществения ред, чистотата, строителството и околната среда на територията на община Асеновград, се забранява високото говорене, пеене, свирене по какъвто и да е начин на шум на места в близост до жилищата на гражданите и други обществени места през времето от 22:00 ч. до 06:00 ч., а в жилищните зони - и от 14:00 ч. до 16:00 ч. Наредбата може да откриете тук: https://www.asenovgrad.bg/bg/naredbibg-1
  • 17.08.202008:31
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали