В процес 49 Приключени 1719

Сигнал №359

Бездомни кучета

Начало
10.08.2020
ID:
359

Безстопанствени кучета

Подаден от: Галя

Място/адрес: Асеновград ул.Стоян Джансъзов 5 бл 105

Описание: Здравейте В Кв.Запад до блок 105 и бл.106 има глутница от 4-5 огромни и агресивни бездомни кучета. Моля Ви за съдействие да бъдат премахнати. Благодаря предварително!


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 14.08.202015:33
    Здравейте! От отдел „Екология и околна среда” при община Асеновград уведомяват, че при получен сигнал за безстопанствено животно същият се записва и при следващ улов се предоставя на екипите за улов на безстопанствени кучета. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от Закона за защита на животните (ЗЗЖ), след залавяне, кучетата се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс, маркират се с ушна марка и се връщат по местата, откъдето са заловени. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград се отлага за неопределено време. При следващ улов сигналът Ви ще бъде предаден на екипа за улов на безстопанствени животни.
  • 10.08.202015:07
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали