В процес 93 Приключени 2823

Сигнал №3285

Глутница кучета на новите гробища

Начало
12.04.2024
ID:
3285

Безстопанствени кучета

Подаден от: Светлана Семерджиева

Място/адрес: Новите гробища, околовръстен път

Описание: Из целия гробищен парк на т.нар. Нови гробища до новообразувалата се циганска махала обикалят около 20 бездомни кучета. Всички са големи, злобни кучета- не смятам, че трябва да се чака да стане проблем и някой да бъде нахапан/ изяден, за да се реагира. На гробищата се ходи по лош повод- тези бездомни кучета допринасят за дискомфорта и ужасните преживявания на жалеещите. Има ограда и охрана- ще съм благодарна, ако се реагира бързо, адекватно и за дълго време.


Статус: Приключен
Оценка: 2 от 1 потребител

История на промените

  • 27.06.202409:47
    Уважаема г-жо Семерджиева, към момента няма изграден приют за безстопанствени животни на територията на община Асеновград. Извършва се периодично улов на безстопанствени животни, които след кастрация, обезпаразитяване, ваксинация и маркиране се връщат обратно на местата, откъдето са взети, съгласно чл.47, ал.3 от Закон за защита на животните (ЗЗЖ).
  • 12.04.202414:56
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали