В процес 93 Приключени 2823

Сигнал №3161

Поредно изоставено куче с. Стоево

Начало
14.02.2024
ID:
3161

Безстопанствени кучета

Подаден от: Жаклина Планич

Място/адрес: На пътя между с. Мулдава и с. Стоево

Описание: Здравейте! Подавам сигнал за поредно изхвърлено куче на пътя за с. Стоево. Това се случва постоянно там. Удобно им е там, защото пътя между с. Мулдава и с. Стоево е пуст и няма камери. Молим кучето да бъде обработено ( кастрация, ваксина срещу бяс и обезпаразитяване) както е заложено в програмата за овладяване на популацията на безстопанствените кучета и както е по ЗЗЖ чл.40 , пл. 43 и т.н.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 12.03.202422:57
    Здравейте! Мястото, посочено в сигнала, ще бъде проверено. При наличие на безстопанствено куче, то ще бъде уловено и след кастрация, обезпаразитяване, ваксинация, маркиране и чипиране, живтоното ще бъде върнато обратно от мястото, от където е взето, съгл. чл.47, ал.3 от Закон за защита на животните (ЗЗЖ). В случай, че не бъде открито или уловено, при следващ улов мястото отново ще бъде проверено.
  • 16.02.202411:10
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали