В процес 194 Приключени 2653

Сигнал №3144

Сигнал за пусната отрова

Начало
10.02.2024
ID:
3144

Друго

Подаден от: Йордан Делчев

Място/адрес: с.Златовръх

Описание: Здравейте! Искам да подам сигнал за масово отравяне на кучета в село Златовръх. Отровата е разпръсната в близост до детска площадка и училище. Не само безстопанствени, а и домашни кучета има натровени. Притеснени сме за децата, животните на улицата и домашните животни. Това се случва за пореден път. Подаден е сигнал към полицията, но се изисква аутопсия и протокол за да се започне разследване. Оставям снимков материал на намерените от нас кучета, сигурност има още. Моля за съдействие!


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 18.02.202420:32
    Уважаеми г-н Делчев, община Асеновград е в готовност да съдейства на разследващите органи за установяване на лицето, отровило безстопанствени кучета на територията на с. Златовръх. За целта е необходимо в първите часове от извършване на деянието, труповете на кучетата, придружени с документи, издадени от РУ на МВР, да бъдат транспортирани до ОП „ЗООВК“ – Пловдив за извършване на аутопсия. Към настоящия момент никой от РУ на МВР не е потърсил служителите на община Асеновград за съдействие. В този случай се счита, че МВР сами са организирали превоза на отровените животни за аутопсия.
  • 12.02.202415:37
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали