В процес 61 Приключени 2547

Сигнал №2896

Бездомни кучета

Начало
07.10.2023
ID:
2896

Безстопанствени кучета

Място/адрес: С.Тополово,община Асеновград

Описание: Тъй като кметството в с.Тополово не предприема никакви мерки по въпроса с бездомните кучета,се обръщам към общината. Броят на бездомните кучето в селото е страшно много и продължава да се увеличава,поради това че хора от други населени места идват и пускат кучетата си в нашето село. Също така някои от тези кучета са и агресивни и създават опасност за хората.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 18.10.202311:36
    Здравейте, уведомяваме Ви, че Кмета на населеното място има правомощия да се грижи за реда и спокойствието в повереното му село. Община Асеновград към настоящия момент не разполага с приют за безстопанствени животни. Извършва се периодично улов на безстопанствени животни, които след кастрация, обезпаразитяване, ваксинация и маркиране се връщат обратно на местата, от където са взети съгласно чл.47, ал.3 от Закон за защита на животните. При следващия улов района ще бъде обходен от екипа за улов и последваща обработка на безстопанствени животни.
  • 09.10.202308:16
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали