В процес 192 Приключени 2653

Сигнал №2838

ПОТРЕСАВАЩА МРЪСОТИЯ!!! РАЗВЪДНИК НА ЗАРАЗИ!!! НЕДУПОСТИМО през 2023-та в европейски град!!!

Начало
20.09.2023
ID:
2838

Отпадъци/почистване

Подаден от: Петя Пламенова

Място/адрес: ул. "Плиска 1" до магазин Т Маркет

Описание: Моля НЕЗАБАВНО да се вземат мерки!!! Магазин Т Маркет изхвърлят своите боклуци в обществените контейнери, предназначени за граждани, при условие, че са ДЛЪЖНИ ДА ИМАТ БИЗНЕС КОНТЕЙНЕРИ ЗА ОТПАДЪЦИ!!! Тази смрад е от години и НИКОЙ, НИКОГА НЕ Я ПОЧИСТВА!!! Развалени храни, зеленчуци и подобни, ежедневно се изхвърлят в контейнерите до магазин Т Маркет, като първо ги препълват ежедневно и второ НЕ ПОЧИСТВАТ. Заради тези същите миризливи, смърдящи контейнери, поставени незаконно върху площ, предназначена да бъде тротоар, то пешеходците са длъжни да вървят по пътя на колите!!! Когато вали дъжд, цялата тази смрад се смесва с калта и положението е трагично! Ако не бъдат предприети действия, то след 1 месец ще бъде уведомен инспектората на РЗИ за проверка, както и БНТ , BTV и NOVA TV за ре


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 02.10.202315:42
    Уважаема госпожо Пламенова, във връзка с постъпил сигнал на 20.09.2023г. отдел „Екология и ОС” при Община Асеновград Ви информираме за следното: - Контейнерите за битови отпадъци, разположени на територията на гр. Асеновград са по одобрена схема от Кмета на Общината. - Същите се поставени от комисия с представители на Община Асеновград, на обслужващата фирма, на РУ на МВР, на Пожарна безопасност и ХЕИ. - Съдовете за събиране на битови отпадъци се разполагат върху публична общинска собственост и същите се обслужват ежедневно от обслужващата фирма, с която Община Асеновград има сключен договор. В тази връзка разположените контейнерите на ул. ”Плиска” са поставени правилно и законосъобразно. На 27.09.2023г.е извършена съвместна проверка на място от служители на отдел „Екология ОС” и представители на фирма „КМД-ЕООД”. От направената проверка се констатира, че магазин /Т-Маркет/ изхвърлят своите отпадъци от дейността си в близко разположените контейнери предназначени за гражданите. Незабавно се предприеха действия по почистване на джоба за контейнерите, както и около тях. Управителя на магазин Т-Маркет за гр. Асеновград бе предупредена да не си изхвърлят отпадъците в съдовете за битови отпадъци. Също така бе наредено на обслужващата фирма да предостави допълнителен съд за магазина.
  • 20.09.202308:25
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали