В процес 49 Приключени 1719

Сигнал №282

Безстопанствени кучета

Начало
07.07.2020
ID:
282

Безстопанствени кучета

Подаден от: Дияна Маркова

Място/адрес: ул. „Васил Левски“ 17, 4231 Център, Асеновград, България

Описание: Отново пиша по същия проблем-безстопанствените кучета в града. В района на магазин Лидъл,-ЖП гара- Пазара обикалят глутници от кучета.Лаят по хората и колите, плашат децата ни , които преминават оттам или лежат по тротоарите.Кога ще вземете адекватни мерки и ще ги премахнете ? Трябва да нахапят някого ли? Градът е препълнен с бездомни кучета . Изобщо нищо не правите по проблема с кучетата ! Само преливате от пусто в празно !


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 22.07.202015:52
    Уважаема г-жо Маркова, уведомяваме Ви, че при получен сигнал за безстопанствено животно, същият се записва и при следващ улов се предоставя на екипите за улов на безстопанствени кучета. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от Закона за защита на животните (ЗЗЖ), след залавяне кучетата, те се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс. Маркират се с ушна марка и се връщат по местата, откъдето са заловени. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград се отлага за неопределено време. При следващ улов сигналът Ви ще бъде предаден.
  • 08.07.202011:47
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали