В процес 108 Приключени 2601

Сигнал №2787

Глутница кучета

Начало
29.08.2023
ID:
2787

Безстопанствени кучета

Подаден от: ХАСАН ЮСЕИН

Място/адрес: ул. „Захария“, 4250 Асеновград, България

Описание: Здравейте! На ул. Захария кв. Долни воден на излизане от квартала посока колелото на път Асеновград - Пловдив, има глутница от кучета, които редовно изскачат пред колите и започват да ги гонят. Това може да доведе до ПТП, при опит да се избегне удар с кучетата може да настъпи такъв с насрещно движещо се МПС. Преди известно време близък до мен човек блъсна едно куче. Надявам се, че ще предприемете необходимото да се разреши проблема.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 07.09.202315:56
    Уважаеми господин Хюсеин, във връзка с Ваш сигнал, подаден на 29.08.2023г. Ви уведомяваме, че община Асеновград не разполага с приют за безстопанствени животни. Само при доказано агресивно поведение кучетата се настаняват в най близкия общински приют /ОП Пловдив/ и не се връщат на местата, на които са заловени. Към настоящия момент в общинска администрация няма постъпил сигнал за пострадали от бездомни кучета граждани. При следващ улов района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни. При наличие на немаркирано животно то се залавя, кастрира, обезпаразитява и маркира с ушна марка, след което се връща обратно от мястото, където е заловено съгласно Закон за защита на животните.
  • 30.08.202313:46
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали