В процес 98 Приключени 2601

Сигнал №2758

Безстопансвени кучета

Начало
21.08.2023
ID:
2758

Безстопанствени кучета

Подаден от: Ебру

Място/адрес: кв."Горни Воден"

Описание: Здравейте, В кв.Горни Воден има глутница от безстопанствени кучета. Вчера със страх да не ме ухапят минах покрай тях. Преди съм била нападната от кучета пак в Горни Воден. Искам да попитам докога трябва да толерираме безстопанствените кучета? Кога община Асеновград ще започне да взема мерки? Освен кастрацията тези кучета са големи и не се знае кога човек може да бъде нападнат и ухапан. Искам да попитам отдел "Екология" на тях ще им бъде ли приятно дома им да бъде заобиколен от големи кучета и децата им да бъдат в опасност? Апелирам за незабавни действия!


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 24.08.202308:17
    Здравейте, уведомяваме Ви, че на територията на Община Асеновград няма изграден приют за безстопанствени животни. Само при доказано агресивно поведение кучетата се настаняват в най близкия общински приют /ОП Пловдив/ и не се връщат на местата, на които са заловени. Към настоящия момент в общинска администрация няма постъпил сигнал за пострадали от бездомни кучета граждани. При следващ улов района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни. При наличие на немаркирано животно то се залавя, кастрира, обезпаразитява и маркира с ушна марка, след което се връща обратно от мястото, където е заловено съгласно Закон за защита на животните.
  • 21.08.202308:14
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали