В процес 93 Приключени 2823

Сигнал №2672

Замърсяване на природата около реката

Начало
24.07.2023
ID:
2672

Отпадъци/почистване

Подаден от: Ирина Пенева

Място/адрес: По пътя от Асеновград към Бачково, между първия и втория тунел вляво, в отбивката.Точните координати са в прикачен файл

Описание: Става въпрос за едно от най-приятните за плажуване на реката място.Поради зеленината, прохладата и бистрата вода на река Чая,това местенце е много посещавано с цел пикник в гората в съчетание с плажуване.Когато няма усилена музика на почиващите около реката, туристите имат възможността да се насладят на красиви гледки,слушайки румоленето на реката и птичките в гората. За съжаление,обаче,мястото не се пази чисто.На няколко места по земята има купчини с отпадъци от различен тип предимно пластмасови бутилки,торбички,стъклени и други останали след консумация боклуци.Всичко това замърсява околната среда и пречи обичащите природата туристи да се радват на красотата в планината по поречието на реката.В прикачени файлове изпращам снимков материал на част от боклуците,както и точното местоположение


Статус: Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

История на промените

  • 25.07.202316:28
    Здравейте, уведомяваме Ви, че сигнала Ви, касаещ нерегламентирано замърсяване с отпадъци в землището на с. Бачково-горски фонд, намиращо се по пътя от гр. Асеновград към с. Бачково, между първия и втория тунел вляво, в отбивката, е пренасочен към Директора на Държавно горско стопанство – клон Асеновград за предприемане на действия от тяхна страна.
  • 24.07.202316:48
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали