В процес 148 Приключени 2632

Сигнал №2669

Питане относно сигнал 2186/31.01.2023

Начало
24.07.2023
ID:
2669

Въпрос

Подаден от: Петранка Дрангажова

Място/адрес: Гоце Делчев 63

Описание: Проблемът посочен в сигнал2186/31/01.2023,макар да се води като приключен не е решен.Дъветата са 2 пъти по високи от къщата и клоните продължават да рушат изолацията и керемидите на къщата при всеки по силен вятър.Живеем в страх със съседите от разрушителното им въздействие, което може да се случи при зачестилите бури.Питам Общината ще поеме ли разходи за възстановяване на щети при подобно събитие,при неизпълнено свое решение за отстраняване на проблемните дървета.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 26.07.202315:31
    Здравейте, уведомяваме Ви, че сигнала е записан и ще бъде изпълнен след навлизане на дърветата в невегетационен период /октомври – февруари/. Поради големия брой сигнали за дървета в границите на града, които имат нужда от санитарно почистване, намаляване на короните или премахване, при подаване на конкретен сигнал, той се записва и се изпълнява по реда на записване. Уведомяваме Ви, че освен за премахване и подкастряне на дървета, гражданите са задължени и при засаждане на конкретен вид дърво върху общинска площ да се обръщат към Община Асеновград за разрешение. След справка се установи, че след цялостния ремонт на улицата Ви, Вие самоволно сте засадили дървесен вид, без да сте уведомили отдел Екология и ОС, без да сте получили разрешение за засаждане и без да съобразите вида на дървото с мястото на засаждане.
  • 24.07.202312:49
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали