В процес 186 Приключени 2716

Сигнал №2456

бездомни кучета

Начало
22.05.2023
ID:
2456

Безстопанствени кучета

Подаден от: Тодор

Място/адрес: ж.п. гара, автогара, магазин била

Описание: Има бездомни кучета, които са агресивни. Защо въпреки многото сигнали не правите нищо? Кучетата са агресивни и стават все повече. Надявам се да вземете мерки преди да се случи нещо непоправимо.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 01.06.202314:43
    Здравейте! На територията на община Асеновград все още няма изграден приют за приютяване на безстопанствени животни. При доказано агресивно поведение, кучетата се настаняват в най-близкия общински приют (в случая - ОП - Пловдив) и не се връщат на местата, от които са заловени. При следващ улов, районът ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни. При наличие на немаркирано животно, същото се залавя, кастрира, обезпаразитява и маркира с ушна марка, след което се връща обратно от мястото, от което е заловено, съгласно Закон за защита на животните (ЗЗЖ).

Всички видове сигнали