В процес 148 Приключени 2632

Сигнал №2360

Опасно куче

Начало
09.04.2023
ID:
2360

Безстопанствени кучета

Подаден от: Анастасия Калинова

Място/адрес: Площада пред общината

Описание: Безстопанствено черно куче с бели лапи нападна малко дете,за щастие дете испя да се ръпне и не го захапа.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 19.04.202307:42
    Уважаема г-жо Калинова, при следващ улов, районът ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни. При наличие на немаркирано животно, същото се залавя, кастрира, обезпаразитява и маркира с ушна марка, след което се връща обратно от мястото, където е заловено, съгласно Закон за защита на животните. На територията на община Асеновград все още няма изграден приют за приютяване на безстопанствени животни. При доказано агресивно поведение, кучетата се настаняват в най-близкия общински приют (в случая, в Пловдив) и не се връщат на местата, от които са заловени.
  • 10.04.202308:09
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали