В процес 196 Приключени 2657

Сигнал №2278

Глутница кучета нахапаха момиче !! КВ. Запад

Начало
14.03.2023
ID:
2278

Безстопанствени кучета

Място/адрес: Кв. Запад улица Хаджи Димитър Стойлов номер 4

Описание: Глутница кучета нахапаха момиче. Момичето разхождаше своето куче в кв. Запад около улица Хаджи Димитър Стойлов номер 4 и беше нападната от глутница кучета. Моля община Асеновград да вземе бързо мерки и да няма повече пострадали. Кучета обикалят всяка вечер спускат се на хора и животни!


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 19.03.202300:05
    Здравейте! При следващ улов на безстопанствени кучета в Асеновград районът ще бъде обходен от специализирания за целта екип. При наличние на немаркирано животно, същото се залавя, кастрира, обезпаразитява и маркира с ушна марка, след което се връща обратно на мястото, от което е заловено, съгласно Закона за защита на животните (ЗЗЖ). На територията на община Асеновград все още няма изграден приют за приютяване на безстопанствени животни. При доказано агресивно поведение, кучетата се настаняват в най-близкия общински приют (в случая - Общински приют - Пловдив) и не се връщат на местата, от които са заловени.
  • 15.03.202306:13
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали