В процес 108 Приключени 2601

Сигнал №2218

сметосъбирачи

Начало
14.02.2023
ID:
2218

Предложение

Подаден от: Катерина Чучева

Място/адрес: Асеновград

Описание: Моля,обърнете внимание на хората , които вдигат контейнерите за смет,за това ,че не желаем да бъдем събуждани сутрин в 5.30 ч.от техните викове и тряскане на кофите.Чуват се от 500-600 метра.Всеки контейнер се чука по 5-6 пъти.Сякаш боклука вътре е залепен и не може да падне.Това викане и тропане е всяка сутрин.Стига с този тормоз!!! Или това е безплатно събуждане-бонус от Комунала? Моля, ако трябва сменете часа на сметосъбирането! Или персонала!


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 16.02.202316:32
    Здравейте, във връзка с Ваш сигнал, постъпил на 14.02.2023г. на електронния портал за сигнали на Община Асеновград, Ви уведомяваме следното: Съгласна чл.3, т.19 от Наредба за опазване и поддържане на обществения ред, чистотата, строителството и околната среда на територията на Община Асеновград се забранява извършването на дейности от битов и стопански характер в жилищните сгради и в близост до тях, с които се нарушава спокойствието на живущите, между 14.00 и 16.00 часа и между 22.00 и 8.00 часа в делничните дни и между 14.00 и 16.00 часа и между 21.00 и 9.00 часа в празничните и почивните дни, с изключение на дейностите по организирано събиране и извозване на битови отпадъци. Фирмата изпълнител извършва сметосъбиране в град Асеновград и съгласно заложените условия в Договора за изпълнение на услугата, дружеството организира изпълнението на договореностите съгласно графици, които се одобряват от Община Асеновград. Съгласно тези графици, организацията на сметосъбирането на територията на града се извършва в ранните часове на деня, заради засиления трафик след 07:00 часа и високата интензивност на движение през дневните часове. След получения сигнал, Община Асеновград е указала на „КМД“ ЕООД, че следва да инструктира служителите си за ненарушаване спокойствието на гражданите при изпълнение на своите задължения.
  • 15.02.202308:13
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали