В процес 196 Приключени 2657

Сигнал №2202

Опасно дърво

Начало
09.02.2023
ID:
2202

Друго

Подаден от: Таня Сакъзова

Място/адрес: До Читалището велоалеята

Описание: Има опасно дърво, корените му са във въздуха. Намира се до Читалището покрай велоалеята от моста на Асеновец към Читалището. Вземете мерки. Снимката не може да се качи тук незнам защо.


Статус: Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

История на промените

  • 15.02.202311:43
    Уважаема госпожо Сакъзова, във връзка с Ваш сигнал, подаден на 09.02.2023г. се извърши проверка на място от служители на отдел „Екология и ОС“. Установи се, че покрай новопостроената велоалея по време на строително – ремонтните дейности е отнета част от почвата покрай корените на един брой дърво /южна копривка/, като е нарушена целостта на много малка част от кореновата система. Този вид дърво е с много силна и здрава коренова система и обикновено се използва за укрепване на брегове, податливи на ерозия. Тази повреда е незначителна, корена на дървото ще се самовъзстанови. Дървото не представлява опасност за преминаващите граждани и превозни средства.
  • 10.02.202311:33
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали