В процес 61 Приключени 2547

Сигнал №2150

Питане относно хижа Момина сълза

Начало
16.01.2023
ID:
2150

Опасна сграда или съоръжение

Подаден от: ЛИЛИЯ СТОЙЧЕВА

Място/адрес: планина Родопи

Описание: Моля за адекватен отговор какви са намеренията на Община Асеновград , която е стопанин на Хижа "Момина сълза" и бивш лагер "Гонда вода". Двата обекта от години се рушат и видимо Общината не полага грижа за стопанисването им. Положението е такова, че сградите вече са почти срутени и съответно са опасни. Въпросите ми са : 1. Какво ще се предприеме за съхраняването на обектите, които са любимо място за посещение от туристи не само от Асеновград, но и от други градове на България, а и от чужденци също? 2, В какви срокове ще се изпълнят тези намерения? Въпросите ми, а и Вашите отговори ще направя публично достояние на асеновградската общественост, като ги публикувам във ФБ групата на Асеновград. Благодаря


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 21.03.202315:04
    Уважаема г-жо Стойчева, относно Вашето запитване Ви информираме следното: Трябва да бъде уточнена собствеността на пътя от бившия търговски обект "Високата пещ" до хижите "Момина сълза", "Гонда вода" и "Безово". След това, се очаква ДГС да предприеме действия по изграждането на пътния участък, за да се осигури достъп до обектите. Виждането на община Асеновград е, след като бъдат изпълнени горепосочените процедури, да се предприемат последващи действия по съхраняване на обектите и превръщането им в привлекателни центрове за туристическа дейност.
  • 16.01.202313:15
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали