В процес 157 Приключени 2633

Сигнал №2145

Охапване от куче

Начало
13.01.2023
ID:
2145

Безстопанствени кучета

Подаден от: Константин Денков

Място/адрес: ул. „Речна“ 8А, 4230 Център, Асеновград, България

Описание: Минавайки по улицата с колелото, пред поне 10 свидетели, ме нападнаха 2 кучета и бях ухапан по лявата пета. Слава богу на зимните обувки не пострадах. Хората се развикаха, аз спрях и така атаката бе прекратена. Предполагам, (знаейки че такива неща се случват постоянно и знаейки силното лоби на явно ненавиждащите съгражданите си кучелюбци), че няма да предприемете някакви мерки, но бих искал да знам какви свободи на реакция срещу такава атака имат обикновените данъкоплатци като мене? (явно да сляза от колелото и да ухапя кучето не е осъществимо). Благодаря ви за вниманието предварително.


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 23.01.202311:10
    Здравейте, уведомяваме Ви, че сигнала е записан и при следващ улов района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни. При наличие на улично куче то се залавя, кастрира, обезпаразитява и маркира с ушна марка, след което се връща обратно от мястото, където е заловено. Само при доказано агресивно поведение кучетата се настаняват в най близкия общински приют /ОП Пловдив/ и не се връщат на местата, на които са заловени.
  • 13.01.202313:34
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали