В процес 61 Приключени 2547

Сигнал №2126

Пускане на кучета в детска площадка

Начало
03.01.2023
ID:
2126

Опасна детска площадка

Място/адрес: ул. „Баба Тонка“ 8, 4231 Център, Асеновград, България

Описание: Здравейте, искам да помоля по някакъв начин да се въведе ред в парка на Баба Тонка. Недобросъвестни стопани на кучета всеки ден пускат домашните си любимци в заградената детска площадка, като използват пясъчника на децата за тоалетна, и даже не си правят труда дс почистят. Няма как да се обясни на малко дете, че не може да играе в пясъка, защото е пълно с кучешки изпражнения. Всеки ден има някое омазано детенце, което е адки неприятно за родителите, да не говорим за хигиена. Това е развъдник на болести. Моля за незабавна намеса. Нека се поставят табели, дори камери и тези хора са бъдат санкционирани. Цял парк кучетата им тичат на вола, а си позволяват да цапат и малката детска площадка.


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 10.01.202310:23
    Здравейте, уведомяваме Ви, че при забелязан недобросъвестен гражданин, разхождащ кучето си вътре в детската площадка, е необходимо да подадете своевременно сигнал на тел.112 или на дежурен телефон на Община Асеновград 0331/ 20274. При установяване на нарушител се съставя акт за установяване на административно нарушение, в което гражданина, подал сигнала следва да се подпише като свидетел на извършеното нарушение. Съгласно Закон за ветеринарномедицинската дейност, чл.177,ал.1, т.4 разхождането на кучета на детски площадки и на места, обозначени от общините със забранителни знаци е забранено. Глобата е 100лв.
  • 04.01.202310:05
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали