В процес 115 Приключени 2610

Сигнал №2112

Бездомни кучета

Начало
21.12.2022
ID:
2112

Безстопанствени кучета

Подаден от: Павлина Пижева

Място/адрес: Асеновград ул.Ген.Данаил Николаев 13

Описание: Моля,да бъдат взети мерки срещу четири бездомни кучета, които са се установили на Ген.Данаил Николаев. В събота вечерта на 17.12 нападнаха и ухапаха дъщеря ми пред къщата ни. Снощи и четирите кучета се бяха разположили в двора на къщата ни .Човек ни може да се прибере,ни да излезе


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 09.01.202316:31
    Уважаема госпожо Пижева, уведомяваме Ви, че сигнала е записан и при следващ улов района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни. На територията на Община Асеновград няма изграден приют за настаняване на безстопанствени кучета При наличие на улично куче то се залавя, кастрира, обезпаразитява и маркира с ушна марка, след което се връща обратно от мястото, където е заловено. Само при доказано агресивно поведение кучетата се настаняват в най близкия общински приют /ОП Пловдив/ и не се връщат на местата, на които са заловени. Към настоящия момент в общинска администрация няма постъпили сигнали за пострадали хора от бездомни кучета на територията на гр. Асеновград.
  • 21.12.202211:44
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали