В процес 44 Приключени 1506

Сигнал №207

Неизпълнение на заповед за носене на маски взакрити обществени места и транспорт

Начало
21.05.2020
ID:
207

Друго

Място/адрес: Асеновград

Описание: Уважаеми дами и господа, във връзка със споделена информация в социалните мрежи за масово неносене на предпазни маски от пътници и шофьор по линиите Асеновград- Пловдив моля да вземете мерки. В случай, че Община Асеновград не е институцията, която ги контролира, моля да ми посочите към кого да адресирам сигнала си. Благодаря.


Статус: Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

История на промените

  • 26.06.202013:39
    Здравейте! Уведомяваме Ви, че по Ваш сигнал, препратен от община Асеновград по компетентност към превозвачите по линията Асеновград - Пловдив, на 16.06.20 г. са извършени проверки от служители РЗИ - Пловдив и РУ - Асеновград на автогарата в Асеновград. Констатирано е, че по линията Асеновград - Пловдив шофьорите и пътуващите носят защитни маски и спазват изискванията по заповедта на Министъра на здравеопазването. Не са констатирани нарушения.
  • 17.06.202016:05
    Здравейте! В допълнение на отговор по Вашия сигнал, препратен по компетентност до РУ - Асеновград, Ви уведомяваме следното: При възникнала ситуация относно нарушение на въведените противоепидемични мерки във връзка с разпространението на COVID-19, гражданите могат да подават незабавно сигнал на телефон 112, за да се предприемат съответните действия към момента на предполагаемото нарушение.
  • 05.06.202010:09
    Уважаема г-жо Атанасова, уведомяваме Ви, че Вашият сигнал е изпратен по компетентност до РЗИ - Пловдив, РУ - Асеновград, както и до превозвачите, извършващи транспорта на пътуващи по линията.
  • 21.05.202009:40
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали