В процес 155 Приключени 2620

Сигнал №2066

Кастрирани бездомни кучета

Начало
25.11.2022
ID:
2066

Безстопанствени кучета

Подаден от: Лилия Стойчева

Място/адрес: ул. „6-ти януари“ 42, 4230 Център, Асеновград, България

Описание: Моля да осъществите последващ контрол над кастрирани улични кучета, които са връщани незашити и с кървящи рани след кастрация на улицата. Моля да обявите публично кои служители ще извършват този контрол. Благодаря. В случая става въпрос за 2 кучета, върнати в тежко състояние до Чинара, на гърба на църквата "Света Богородица - Успение" . Едното е мъжко - Златко, а другото е женско, Златко е лекувано от съседи, женското засега не позволява да го хванем, за да го лекуваме. Според граждани на Асеновград и на други места са върнати кастрирани кучета в подобно състояние. Надявам се на коректни действия, според закона и договора, който Общината е сключила с фирмите за кастриране на бездомни животни!


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 29.11.202216:44
    Във връзка с Ваш сигнал, подаден на 25.11.2022г. общинска администрация извърши консултация както с ветеринарните лекари от ОП „Зооветеринарен комплекс-Пловдив“, така и с ветеринарен лекар на свободна практика. Всеки от тях твърди, че метода на кастрация на мъжки кучета е да се оставя раната отворена и да не се зашива. След кастрацията, най- малко 24 часа кучетата са под лекарско наблюдение. При установяване на възпаление или друг здравословен проблем, кучетата се лекува допълнително. Ако не се установи здравословен проблем с животните, същите се връщат на мястото, от където са взети. Възможно е след това да се развие вторична инфекция. При установяване на подобни случаи, община Асеновград предприема действия за лекуване на болното животно.
  • 25.11.202211:46
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали