В процес 194 Приключени 2653

Сигнал №1993

Безстопанствени кучета

Начало
31.10.2022
ID:
1993

Безстопанствени кучета

Подаден от: Христина

Място/адрес: Ул.“Шести януари”46

Описание: Здравейте!В района на Малкият Чинар, на ул.” 6-ти януари” има 2 безстопанстмени кучета, които се хвърлят на минаващите по главният път коли , а също й на други преминаващи хора със свои домашни любимци. Обръщам се към вас ,с молба да се вземат мерки за отстраняването им, тъй като са опасни , както за преминаващите ежедневно хора и деца, така и редовно предизвикват предпоставки за ПТП на главният път! Благодаря Ви!


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 03.11.202216:01
    Здравейте, уведомяваме Ви, че при следващ улов района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни и при наличие на немаркирано улично куче то ще бъде заловено и прибрано в общински приют Пловдив за обезпаразитяване, кастриране и маркиране. След извършване на необходимите манипулации кучето ще бъде върнато на мястото, където е заловено съгласно чл. 47, ал. 3 от Закон за защита на животните. Само при доказано агресивно поведение кучетата се настаняват в най близкия общински приют /ОП Пловдив/ и не се връщат на местата, на които са заловени.
  • 31.10.202209:44
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали