В процес 147 Приключени 2620

Сигнал №1976

Глутница агресивни кучета

Начало
18.10.2022
ID:
1976

Безстопанствени кучета

Подаден от: Станислава Иванова

Място/адрес: До Болницата

Описание: Здравейте, в района на болницата срещаме проблем с все по нарастваща глутница от бездомни големи кучета, които шумят през нощта и стават все по- агресивни и териториални, вкл. и през деня. Спускат се на минувачи и пациенти на болницата. Напомням, че в съседство се намира ОУ Петко Каравелов, от което, и към което се движат деца. Към момента, ядрото на глутницата се състои от 4-5 едри кучета. Моля, помогнете с разрешение на проблема. Страх ни е за децата ни! Благодаря за отделеното време. Станислава Иванова


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 03.11.202216:02
    Здравейте, уведомяваме Ви, че при следващ улов района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни и при наличие на немаркирано улично куче то ще бъде заловено и прибрано в общински приют Пловдив за обезпаразитяване, кастриране и маркиране. След извършване на необходимите манипулации кучето няма да бъде върнато на мястото, където е заловено, съгласно чл. 48 от Закон за защита на животните.
  • 18.10.202211:06
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали