В процес 34 Приключени 1645

Сигнал №1920

За един ден двама човека ухапани от бездомни кучета

Начало
27.09.2022
ID:
1920

Безстопанствени кучета

Подаден от: Християна Налбантова

Място/адрес: УЛ КН. АЛЕКСАНДЪР БАТЕНБЕРГ 68

Описание: Днес, на 27.09.2022 година, по отсечката на ул."Княз Александър Батенберг" между ул."Капитан Андреев" и ул."Поп Матей " са нападнати и ухапани двама човека от бездомни кучета ( дете и възрастен човек, в различно време на деня). Моля, общината да предприеме незабавни мерки.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 30.09.202208:41
    Уважаема госпожо Налбантова, уведомяваме Ви, че следващата дата за улов на безстопанствени животни е насрочена на 18.10.2022г. Района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни и при наличие на немаркирано улично куче то ще бъде заловено и прибрано в общински приют Пловдив за обезпаразитяване, кастриране и маркиране. След извършване на необходимите манипулации кучето ще бъде върнато на мястото, където е заловено съгласно чл. 47, ал. 3 от Закон за защита на животните. Само при доказано агресивно поведение кучетата се настаняват в най близкия общински приют /ОП Пловдив/ и не се връщат на местата, на които са заловени. Към настоящия момент в общинска администрация няма постъпили сигнали за пострадали от бездомни кучета граждани в района на ул. „Ал. Батенберг“.
  • 28.09.202208:17
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали