В процес 34 Приключени 1645

Сигнал №1919

Безстопанствени кучета

Начало
27.09.2022
ID:
1919

Безстопанствени кучета

Подаден от: Гергана Илинова

Място/адрес: ул. „Поп Матей“ 23, 4230 Център, Асеновград, България

Описание: Ул. Поп Матей и Александър Батемберг има 2 кучета, който са много агресивни и се хвърлят на хора и други кучетада хапят . Невъзможно е спокойното преминаване по тази отсечка през деня , а вечер са още по агресивни. Прочетох в групата на Асеновград, че днес отново са нахапали преминаващи , но този път е било дете.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 30.09.202208:43
    Уважаема госпожо Илинова, уведомяваме Ви, че следващата дата за улов на безстопанствени животни е насрочена на 18.10.2022г. Района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни и при наличие на немаркирано улично куче то ще бъде заловено и прибрано в общински приют Пловдив за обезпаразитяване, кастриране и маркиране. След извършване на необходимите манипулации кучето ще бъде върнато на мястото, където е заловено съгласно чл. 47, ал. 3 от Закон за защита на животните. Само при доказано агресивно поведение кучетата се настаняват в най близкия общински приют /ОП Пловдив/ и не се връщат на местата, на които са заловени. Към настоящия момент в общинска администрация няма постъпили сигнали за пострадали от бездомни кучета граждани в района на ул. „Ал. Батенберг“.
  • 28.09.202208:16
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали