В процес 34 Приключени 1645

Сигнал №1903

По сигнал 1879

Начало
21.09.2022
ID:
1903

Безстопанствени кучета

Подаден от: Благовеста Стоименова

Място/адрес: Асеновград, ул. Тракия

Описание: Здравейте отново, тъй като не получих отговор успяхте ли да откриете кучето, след като направихте еднократно минаване на адреса и установих те, че го няма.... Още по-малко сте имали възможност да видите агресията му, за да бъдат взети мерки за махането на това животно от тук. Днес точно преди 20 мин. се опитах да изляза с дъщеря си от входната врата, като кучето се спусна към нас и тръгна да ни гони покрай колата ми и пред вратата да лае. Едвам вкараха дъщеря си и излязох отново от вратата сама за да проверя, дали пак ще тръгне, като се засили отново! Та питам, чакам да нахапе някое от децата или мен и да ви докажа агресията му, за да направите нещо ли?


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 28.09.202209:01
    Здравейте, уведомяваме Ви, че след получаване на сигнал с № 1879, получен на 12.09.2022г. се извърши спешна проверка и отговора е изпратен на 13.09.2022г. Следващата дата за улов на безстопанствени животни е насрочена на 18.10.2022г. Района ще бъде обходен от екипа за улов на безстопанствени животни и при наличие на немаркирано улично куче то ще бъде заловено и прибрано в общински приют Пловдив за обезпаразитяване, кастриране и маркиране. След извършване на необходимите манипулации кучето ще бъде върнато на мястото, където е заловено съгласно чл. 47, ал. 3 от Закон за защита на животните. Само при доказано агресивно поведение кучетата се настаняват в най близкия общински приют /ОП Пловдив/ и не се връщат на местата, на които са заловени.
  • 23.09.202208:27
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали