В процес 34 Приключени 1645

Сигнал №1822

Предложение за ограничаване скоростта на опасен участък

Начало
17.08.2022
ID:
1822

Предложение

Място/адрес: ул. „Княз Борис I“ 42, 4231 Център, Асеновград, България

Описание: Участъкът от кръстовището на "месокомбината" до светофарите на "зъбчето" е един от най-натоварените в града. По него минават и много тежкотоварни превозни средства. Ежедневие е да се кара доста бързо и превишавайки ограничението от 50км/ч, да не говорим колко критични спирания до пешеходните пътеки се случват реуглярно от каращите с висока скорост и леки автомобили, и товарни камиони. Предлагам да се изградят на поне две-три места изкуствени неравности ("легнали полицаи" или повдигнати пешеходни пътеки, досущ като тези до болницата и на бул. България), които да ограничат безрасъдното и животозастрашаващо шофиране по тази отсечка. Тук пресичат много деца, майки с детски колички, възрастни хора... Нека се вземат навременни мерки преди да стане тежък инцидент.


Статус: Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

История на промените

  • 14.09.202216:55
    Здравейте, уведомяваме Ви, че сигналът Ви беше разгледан на заседание на комисия по безопасност на движението, на което се взе решение да се постави изкуствена неравност тип "габър" за ограничаване на скоростта за движение на ул. "Княз Борис I". Община Асеновград е поискала от фирма изпъллнител оферта за доставка и поставяне на такъв тип изкуствена неравност и след получаването на такава ще се пристъпи към възлаганео на изпълнението.
  • 17.08.202211:27
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали