В процес 39 Приключени 1410

Сигнал №1611

Драсканици в Асеневата крепост

Начало
19.05.2022
ID:
1611

Друго

Подаден от: Десислава Симеонова

Място/адрес: Асенева крепост

Описание: Здравейте, пиша във връзка с наш сигнал 1605, подаден на 17.05.2022г, на който, на 19.05.2022г, е преценено, че е отговорено. Считам, че е недопустимо да се прехвърля отговорност. За протокола: част от драсканиците са датирани "09.2021г" и не са "направени" върху стенописи, а на "гола" стена. Дори и премахването им да е "изключително сложно мероприятие, което се извършва от специалисти": каквото е необходимо, следва да се направи. Асеневата крепост е част от славното ни минало, посещава се и от българи, и от чужденци, Община Асеновград или друг оторизиран орган би трябвало да се справи с проблема. Тук въпросът не опира до "будна съвест", а до адекватна реакция и последващ непрекъснат контрол. Ако Вие не можете да реагирате, моля, кажете към кого да се обърнем. Благодаря Ви.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 20.05.202217:43
    Здравейте, Както Ви отговорихме, че това мероприятие е сложно и изисква специална компетентност от специалисти в тази област. Ще се предприемат нужните действия и което най-много зависи от нас - обектите ще продължат да бъдат под непрекъснато наблюдение от нашите служители.
  • 20.05.202208:15
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали