В процес 44 Приключени 1506

Сигнал №161

Глутница агресивни немаркирани кучета

Начало
29.04.2020
ID:
161

Безстопанствени кучета

Подаден от: Елена Димитрова

Място/адрес: ж.к. Баделема 13А, 4230 Баделема, Асеновград, България

Описание: Всяка нощ в околността на детската площадка на квартала се събира глутница кучета, които са агресивни и лаят себе си и ако чуят или видят хора. Нямат маркировка, а се е случвало са ме лаят докато прослам пране на терасата и говоря-агресивни са. През деня ги няма, но вечер се събират и вият. Моля да предприемете мерки!


Статус: Приключен
Оценка: 5 от 2 потребителя

История на промените

  • 02.05.202019:51
    Уважаема г-жо Димитрова, в допълнение към отговора на Вашия сигнал Ви уведомяваме, че след края на извънредното положение, дейностите по улов на безстопанствени кучета ще бъдат подновени. Кучетата, находящи се в района на квартал "Баделема", бл.13А, ще бъдат уловени, маркирани и ваксинирани.
  • 02.05.202019:38
    Уважаема г-жо Димитрова, уведомяваме Ви, че при получен сигнал за безстопанствено животно, същият се записва и при следваща акция се предоставя на екипите за улов на безстопанствени кучета. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от ЗЗЖ, след залавянето им, кучетата се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс, маркират се с ушна марка и се връщат по местата, откъдето са заловени. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград се отлага за неопределено време. При следващ улов, сигналът Ви ще бъде предаден.
  • 30.04.202009:44
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали