В процес 33 Приключени 1656

Сигнал №1586

Системно нарушаване на определените "тихи" часове при строително-ремонтни дейности

Начало
09.05.2022
ID:
1586

Нарушаване на обществения ред/шум от заведения

Място/адрес: ул. „Градешница“ 5, 4231 Център, Асеновград, България

Описание: На посоченият адрес от доста време се извършват строително-ремонтни дейности, като системно се нарушава спокойствието на живущите в близост през часовете от 14:00 до 16:00ч. Доста нагло, вече не се търпи – бормашини, циркуляри, какво ли не... Съгласнo чл.3, т.19 от Наредба за опазване и поддържане на обществения ред, чистотата, строителството и околната среда на територията на Община Асеновград се забранява извършването на дейности от битов и стопански характер в жилищните сгради и в близост до тях, с които се нарушава спокойствието на живущите, между 14.00 и 16.00 часа и между 22.00 и 8.00 часа в делничните дни и между 14.00 и 16.00 часа и между 21.00 и 9.00 часа в празничните и почивните дни, с изключение на дейностите по организирано събиране и извозване на битови отпадъци.


Статус: Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

История на промените

  • 16.05.202214:05
    Във връзка с Ваш сигнал Ви уведомяваме, че при извършената проверка не се установи извършване на строително-ремонтни дейности, в часовия интервал от 14:00 – 16:00 часа. На посочения адрес е започнал строеж на жилищна сграда. На отговорника на обекта е съставено предписание за спазване разпоредбите на чл.3, т.19 от Наредба за опазване и поддържане на обществения ред, чистотата, строителството и околната среда на територията на Община Асеновград, а именно „да не се нарушава спокойствието на живущите чрез вдигане на шум, в часовия интервал от 14:00 до 16:00 часа“.
  • 09.05.202216:38
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали