В процес 49 Приключени 1719

Сигнал №158

Безстопанствени кучета

Начало
28.04.2020
ID:
158

Безстопанствени кучета

Подаден от: Дияна Маркова

Място/адрес: бул. „България“ 56, 4230 Асеновград, България

Описание: В района на ЖП гара Асеновград- магазин Лидъл обикаля глутница от 5- 6 безстопанствени кучета, които тичат и лаят както по преминаващите коли , така и по хората излизащи от магазина. Има и агресивни кучета, които може да нападнат човек ! Вземете мерки и ги изловете! Премахнете ги от там !


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 02.05.202019:35
    Уважаема г-жо Маркова, уведомяваме Ви, че при получен сигнал за безстопанствено животно, същият се записва и при следваща акция се предоставя на екипите за улов на безстопанствени кучета. Съгласно чл.47, ал.1 и ал.3 от ЗЗЖ, след залавянето им, кучетата се обезпаразитяват, кастрират и ваксинират срещу бяс, маркират се с ушна марка и се връщат по местата, откъдето са заловени. Поради епидемиологичната обстановка в момента уловът на кучета на територията на община Асеновград се отлага за неопределено време. При следващ улов, сигналът Ви ще бъде предаден.
  • 28.04.202016:50
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали