В процес 44 Приключени 1506

Сигнал №1570

Осакатено дърво

Начало
21.04.2022
ID:
1570

Друго

Подаден от: Домоуправител на Вх. Б, бл.108

Място/адрес: ул. „Лозница“ 5, 4232 жк. Запад, Асеновград, България

Описание: Зад бл.108, вх. Б на кв. Запад има дърво - липа, което тези дни бе окастрено от отдел Екология /предполагам/. Първо сигналът /СИГНАЛ №1529/: - подаден от "Марияна", такава няма във Входа. - клоните на дървото не се удрят в прозорци и мазилка на блока, тъй като при санирането на блока клоните бяха окастрени ; - живея на втори етаж и никога дървото не ми е пречело , напротив създаваше топлина , уют и аромат при цъфтеж. Второ - това "окастряне" извършихте по изключително вандалски начин, некадърно изпълнение...жалко!


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

  • 27.04.202214:07
    Здравейте, уведомяваме Ви, че се извърши проверка на място от служители на отдел „ЕОС”. На посоченото от Вас дърво са премахнати само клоните с наличие на суховършие, което е предпоставка за падане на сухи клони, а в близост има паркова архитектура (пейки и маса). Подкастрянето на дървото няма за цел да прекъсне неговото развитие, а точно обратното да стимулира растежа. През пролетния сезон дървесната и храстова растителност се намират в процес на вегетация и този сезон се извършва резитба само на сухи клони или такива които застрашават живота и здравето на гражданите. Относно мерките които ще се предприемат в есенно- зимния период дървото ще бъде подкастрено на височина след приключване на вегетационния период.
  • 21.04.202210:10
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали