В процес 44 Приключени 1506

Сигнал №1539

Опаковки от пластмаса

Начало
06.04.2022
ID:
1539

Друго

Подаден от: Захарина Скерлвтова

Място/адрес: Асеновград

Описание: От 2021 година са забранени за употреба опаковките от пластмаса: чинии бъркалки сламки, кутии от пенополистирол и т. н. Всички обекти в града които предлагат готова храна в т. ч и дюнери все още ги продават и по този начин се генерират огромни количества отпадъци. Какъв контрол се осъществява?


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 08.04.202215:08
    Във връзка с подаден сигнал Ви уведомяваме, че в задълженията на администрацията не влиза контрол по продажбата на хранителни продукти, готови и пакетирани, чрез използване на пластмасови опаковки. За ползване на всяко пластмасово изделие потребителят заплаща продуктова такса, спрямо изделието. Ние като общинска администрация извършваме контрол и проверки, с цел изхвърлянето на отпадъците от опаковки на подходящите за това места. На територията на Общината има изградена колективна система по смисъла на чл.14, ал.2, т.2 от Закона за управление на отапъците обхваща населението на общината. При по – голямо количество на отпадъка от опаковки, фирмата трябва да сключи договор с лица притежаващи разрешение по чл.35 от Закона за управление на отпадъците. Служители на общинска администрация извършват проверки и съставят предписания, а при неизпълнение актове за установяване на административно нарушение.
  • 06.04.202218:59
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали