В процес 39 Приключени 1410

Сигнал №1440

Контейнери за разделно събиране на битови отпадъци

Начало
07.02.2022
ID:
1440

Въпрос

Подаден от: Мария Сефтерска

Място/адрес: ул. Цар Иван Асен II 15, 4230 Център, Асеновград, България

Описание: Уважаема Община Асеновград, Бих искала да попитам дали Общината има проект за разделно събиране на битовите отпадъци и на какъв етап е неговата реализация. Общината има ли сключен договор с Екопак? Има ли и къде се намират контейнери за разделно събиране на битови отпадъци на територията на град Асеновград? Организирано ли е извозването на разделно събраните отпадъците? Общината планира ли кампании за информираност на населението? Предварително благодаря! С уважение, Мария Сефтерска


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 14.02.202216:37
    Уважаема госпожо Сефтерска, Община Асеновград има изградена система за разделно събиране на отпадъци от опаковки. Организацията, с която има сключен договор е „Булекопак“ АД. Контейнерите с жълт и зелен цвят са разположени на цялата територия на гр. Асеновград, кварталите – Долни и Горни Воден, както и някой села. Обслужват се по предварително изготвен график 2 – пъти месечно, в два последователни дни за жълтите съдове и един път на три месеца за зелените съдове. От месец февруари 2022 г. обслужването на контейнерите се увеличава на 3 – пъти в два последователни дни на месеца. С графика може да се запознаете на електронния сайт на Общината. Кампании за информираност на населението и подрастващото население се провежда периодично, последните години в зависимост от епидемиологичната обстановка.
  • 08.02.202208:13
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали