В процес 50 Приключени 1312

Сигнал №1438

Срутване на скална маса по ул. "Св. Кирик"

Начало
07.02.2022
ID:
1438

Пропаднал път

Подаден от: Венцислав Милушев

Място/адрес: Кв. Горни Воден, ул. Св. Кирик

Описание: Г-н Кмете, Пише ви жител на кв. Г. Воден. От месеци насам, върху ул. "Св. Кирик" периодично пада скална маса и камъни от скалния скат, който се намира от ляво на пътя по посока на квартала. Подпорната стена, която е твърде ниска и крайно недостатъчна да обезпечи срутището е и доста компрометирана и поддала. Редовно ми се налага да заобикалям с колата си падналите големи скални късове върху пътното платно. Хората, които живеят до пътя са принудени всекидневно да го разчистват. Къщите, които са от другата страна на пътя също са застрашени от рушащата се скала. Преди време, даже, имаше инцидент, при който огромно парче от скалата се беше отчупило и разрушило изцяло оградите на няколко къщи. Добро стечение на обстоятелствата беше, че щетите бяха само материални.


Статус: Приключен
Оценка: 4 от 1 потребител

История на промените

  • 15.02.202210:13
    Здравейте, във връзка с подадения сигнал за падащи камъни и земна маса на ул. „Свети Кирик“ в кв. Горни Воден, Ви уведомяваме, че е извършена проверка на място, при която е установено срутване на скални и земни маси. По време на огледа е констатирано, че има вероятност от допълнително компрометиране на участъка при опити за обрушване на ската. Поради тази причина е необходима консултация с тесен специалист, чиято експертиза да окаже освен състоянието на ската (като устойчивост), така и мерките, които да се предприемат за обезопасяването на улицата.
  • 08.02.202208:13
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали